بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

زبان انگلیسی علاوه‌بر اینکه یکی از زبان‌های زنده دنیاست، محبوبیت زیادی نیز دارد. به‌گونه‌ای که افراد حاضرند برای یادگیری آن وقت و هزینه زیادی را صرف کنند. انگلیسی نسبت به زبان چینی، لهستانی،عربی و …. ساده‌تر است و آسان‌تر می‌توان آن را آموزش دید. به همین علت طرفداران زیادی دارد و بسیار پر‌کاربرد است. برای یادگیری این زبان معمولاً باید به موسسه‌های آموزشی در سطح شهر‌ها مراجعه نمایید.‌ اما امروزه دیگر نیاز نیست حتماً برای یادگیری زبان انگلیسی کلاس بروید و اگر به اندازه کافی صبور باشید می‌توانید در منزل نیز زبان انگلیسی را آموزش ببینید. خوشبختانه روش‌های زیادی برای یادگیری زبان‌ انگلیسی در منزل وجود دارد. در زیر بهترین روش های یادگیری زبان‌ انگلیسی در منزل را بیان نموده‌ایم:

  • استفاده از نرم افزارها

امروزه انواع نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی در فضای وب وجود دارند که می‌توانید با پرداخت هزینه بسیار مناسبی آن‌ها را خریداری  کنید. حتی برخی از این نرم‌افزار‌ها به صورت رایگان نیز ارائه می‌شوند. با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید لغت‌های انگلیسی را یاد بگیرید و تلفظ آن‌ها را تمرین کنید. شما‌ می‌توانید از برخی سایت‌های آموزش زبان انگلیسی نیز استفاده کنید. البته باید حتماً تحقیق کنید و به بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی رایگان یا تعرفه‌ای مراجعه نمایید.

  • انجام بازی رایانه‌ای انگلیسی

در روش دیگر می‌توانید با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای انگلیسی نیز این زبان را آموزش ببینید. این بازی‌ها بیشتر جنبه سرگرمی دارند، اما انجام آن‌ها موجب می‌شود که کلمات جدید را یاد بگیرید. همچنین در برخی بازی‌های رایانه‌ای جهانی می‌توانید دوستان انگلیسی نیز پیدا کنید و با معاشرت نمودن با آن‌ها زبان خود را تقویت کنید.

  • گوش دادن به رادیو

گوش دادن به رادیو نیز یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان در منزل است. رادیو‌های انگلیسی زبان را دنبال کنید و به اخبار و مطالب آن‌ها گوش دهید. این امر موجب می‌شود که زبانتان از نظر شنیداری تقویت گردد.

  • کتاب خواندن

منظور از کتاب خواندن، تنها مطالعه دیکشنری‌ها در منزل نیست‌. شما می‌بایست کتاب داستان، علمی، انگیزشی، آشپزی، سرگرمی و …. را در این زمینه بخوانید. هرچقدر که موضوع کتاب بیشتر مورد علاقه شما باشد؛ درصد یادگیری شما بالاتر می‌رود.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به علت وجهه بین‌المللی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. طبق تحقیقات تعداد جمعیت افراد یک‌‌زبانه ‌رو به کاهش است و یادگیری این زبان در تحصیل، کار و …. به شما بسیار کمک‌ می کند. یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان‌ انگلیسی، استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که در فضای اینترنت وجود دارند. اکثر این اپلیکیشن‌ها‌ رایگان بوده و تنها با اتصال به اینترنت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما انتخاب یک‌ اپلیکیشن مناسب در این زمینه، بسیار مهم می‌باشد.

 در زیر به معرفی بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان‌ انگلیسی پرداخته‌ایم:

  • Doulingo

این اپلیکیشن به قدری پرکاربرد و مفید است که حدود ۳۰۰میلیون نصب فعال دارد. این برنامه به قدری گسترده است که در آن حدود ۳۵ زبان مختلف آموزش داده می‌شود. دولینگو دارای امکاناتی است که‌ با استفاده از آن‌ می‌توانید بارها در طول روز تلفظ و نوشتار لغات را تمرین کنید. این برنامه‌ مباحث انگلیسی را به صورت بازی به افراد آموزش می‌دهد.

  • Babbel

این برنامه نیز توسط کارشناسان زبان انگلیسی برتر در دنیا طراحی شده است و میلیون‌ها نفر کاربر دارد. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا به انجام مکالمات انگلیسی بپردازید و مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کنید. فقط با ۱۵الی ۲۰دقیقه آموزش با این برنامه می‌توانید مهارت زبان‌انگلیسی خود را تا حد قابل توجهی ارتفا دهید.

  • Busuu

این اپلیکیشن بیش از صد میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. نام این برنامه در لیست منتخب‌ترین برنامه‌های آموزش زبان در دنیا نیز قرار گرفته است. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، اگر ۲۲ساعت با این برنامه آموزش ببینید و تمرین کنید، همانند این است که یک ترم کلاس زبان خود را پاس نموده‌اید.

مهم‌ترین اصول آموزش زبان انگلیسی

گفتیم که نرم افزار یادگیری زبان‌ انگلیسی، اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها و …. می‌توانند به شما در آموزش زبان کمک‌ کنند. اما در خصوص آموزش دیدن زبان انگلیسی می‌بایست به برخی اصول مهم نیز توجه نمایید، تا بتوانید سریع‌تر به سطح مهارت مدنظرتان در زبان دست یابید. در زیر این اصول مهم را نام برده‌ایم:

  • آموزش باید پیوسته‌ باشد

شما می‌توانید تنها نیم ساعت در طول روز به آموزش دیدن زبان بپردازید و این هیچ اشکالی ندارد. اما یادگیری زبان باید پیوسته باشد.‌ یعنی شما می‌بایست این کار را هر روز تکرار کنید. به این علت که تداوم‌ آموزش به شما کمک‌ می‌کند که مباحث بهتر در ذهنتان بمانند.

  • آموزش کلمات بسیار مهم است

بعد از یادگیری الفبا آموزش دیدن کلمات مهم‌ترین اصلی است که باید رعایت کنید. برخی افراد به جای یادگیری کلمات به دنبال‌ یادگیری جمله‌ها هستند. اما این اشتباه است. در زبان‌ انگلیسی حدود ۳۰۰کلمه وجود دارند که با یادگیری آن‌ها چند پله ارتقا می‌یابید.

  • به خود استراحت دهید

هیچگاه تصور نکنید که اگر در طول روز چند ساعت به صورت فشرده زبان آموزش ببینید، می‌توانید انگلیسی را زودتر یاد بگیرید.‌ چون‌ یادگیری زبان در ساعات طولانی موجب خستگی شده و کیفیت آموزش را کاهش می‌دهد. پس بهتر است در طول آموزش برخی تایم‌های کوتاه را نیز برای استراحت خود در نظر بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *